Prezentace výroby :: BS Coolers

Prezentace výroby

BS se zabývá výrobou chladičů již 27 let. Za tuto dobu jsme získali bohaté zkušenosti, díky kterým vyrábíme z vysoce kvalitních hliníkových materiálů chladiče splňující vysoké nároky na chladicí výkon a mechanickou odolnost vůči extrémně náročným provozním podmínkám.

Základy, na kterých stojí společnost BS tvoří vlastní výrobní zařízení a s tím spojené veškeré výrobní procesy. Zde probíhá výroba jednotlivých komponentů, ze kterých se chladiče skládají. Neodmyslitelnou součástí výrobních procesů jsou stroje a zařízení, které umožňují výrobu jednotlivých komponentů chladiče přímo u nás v závodě.


Vlastní flexibilita strojního vybavení nám umožňuje v rámci sériové a kusové výroby reagovat i na nejnáročnější požadavky zákazníků v rámci termínu dodání a cenové dostupnosti.


Příprava materiálu

Příprava materiálu

Před zahájením výrobního procesu je potřeba ověřit kvalitu a vlastnosti materiálu.

Úprava a dělení materiálu

Materiál je upraven na konkrétní rozměry pro následné využití ve výrobním procesu, kde se dále zpracuje.

Výroba vlnovců
Výroba vířičů

Výroba vlnovců

Z připravených hliníkových pásů je prostřednictvím jednoúčelového stroje vytvořen vlnovec pro skladbu vložky chladiče.

Výroba vířiče

Vířič vznikne zpracováním hliníkového materiálu prostřednictvím dalšího jednoúčelového stroje, který materiál přetvoří na požadovaný tvar.

Dělení plechů
Pájení sítě

Výroba žebrovaných trubek

Hliníková trubka je vložena do jednoúčelového stroje, ve kterém jsou vyřezána(vytlačena) žebra. Po dokončení procesu žebrování, jsou trubky upraveny na požadované rozměry.

Skládání deskožebrových a trubkových sítí

Do přípravku jsou ručně vkládány jednotlivé komponenty dle výrobní dokumentace (procesu). Po dokončení skládání je síť stažena pomocí úchytů přípravku.

Svařování
Skládání sítí

Skládání sítě ze žebrovaných trubek

Do vyrobených trubkovnic jsou dle výkresové dokumentace vkládány a následně upevněny žebrované trubky, které tvoří jádro sítě chladiče.

Pájení sítě chladiče

Ručně složená sít chladiče upevněná v přípravku, je vložena do vakuové pece, ve které vznikne prostředí umožňující spájení hliníkových komponent.

Úprava materiálu
Tlakové zkoušení

Svařování

Dle výkresové dokumentace je spojena spájená síť pomocí svarů s vyrobenými hliníkovými komorami společně s dalšími komponenty (hrdla, úchyty, šroubení,…).

Výstupní kontrola – těsnostní zkouška

Vyrobený chladič je na závěr výrobního procesu podroben tlakovým zkouškám. Zkouška probíhá na chladiči, který je upevněný v kleci po vodou. Uvnitř chladiče je vytvořeno námi určené tlakové zatížení sloužící pro zjištění závadných spojů.

Příprava výkresové dokumentace
Tlakové zkoušení

Balení a expedice

Chladiče, které úspěšně projdou výstupní kontrolou jsou dle našich norem pro expedici zabaleny a zajištěny pro přepravu k zákazníkovi.

Aplikace

Naše produkty si za více než dvě desetiletí našly své uplatnění v širokém spektru aplikaci od průmyslu až po motorsport.

AplikaceAplikaceAplikaceAplikace

zobrazit více

Poptávkový formulář

Máte zájem o zakázkovou výrobu celohliníkových chladičů? Vyplňte náš poptávkový formulář a my Vás budeme kontaktovat s detailní nabídkou.

zobrazit formulář

Kvalita a životní prostředí

Ochrana životního prostředí je v současnosti jednou z nejdůležitějších úloh v managementu společnosti. Naše politika ohleduplnosti vůči životnímu prostředí ve formě efektivního využívaní přírodních zdrojů a energie vyústila v roce 2008 v zavedení a udržování certifikovaného systému enviromentálního manažerství podle EN ISO 14001:2005.

Politika kvality ENVIRONMENTÁLNÍ POLITIKA

ISO 9001 ISO 14001